Za nami kolejna lekcja biologii w której to uczniowie dla lepszego zrozumienia działania naszego ciała wykonywali podczas zajęć modele układu wydalniczego. Dzięki samodzielnemu wykonaniu modeli poglądowych uczniowie zapamiętali które narządy są parzystymi, a które występują pojedynczo. Do czego służą i gdzie się znajdują poszczególne narządy układu wydalniczego, a także jak powstaje mocz oraz jak wyglądają jego drogi wyprowadzające.
Nietypowa lekcja biologii
- 6
ZABAWA CHOINKOWA
Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek
W dniu 29.01.2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu nietypowe święto Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek. Aktywności dzieci skierowane były na tworzeniu pracy plastycznej, rozwiazywaniu łamigłówek oraz układaniu różnego typu puzzli. Dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, współpracy w zespole, skupiania uwagi na rozwiązywanym zadaniu oraz jego dokładnym wykonaniu. Nasze przedszkolaki wykazały się doskonałą spostrzegawczością, a z rozwiązywania kolejnych zadań czerpały radość, którą dzieliły się z całą grupą. Ten bardzo radosny i aktywny dzień zakończył się pamiątkową fotografią.
46
Góra Grosza
W naszej szkole po raz kolejny rusza akcja “Góra Grosza”. Celem XXIV edycji ,,Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Monety zbieramy od dziś do 9.02.2024 r. do słoika wystawionego na szkolnym korytarzu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!
Wycieczka do kina
W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do kina na najnowszy film "Akademia Pana Kleksa". Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegach z akademii, przeniósł nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. W trakcie seansu byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.
Po zakończeniu projekcji pojechaliśmy na posiłek do McDonalda. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do szkoły.
Wycieczka do kina na "Akademię pana Kleksa" była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.1
Dzień Babci i Dziadka
Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, a dziś składaliśmy życzenia naszym Dziadkom z okazji ich święta. Były to dni pełne radości i wzruszeń. Docenialiśmy mądrość, doświadczenie oraz bezwarunkową miłość, którą ofiarowują nam nasi dziadkowie.
Na zakończenie tego wyjątkowego dnia przygotowaliśmy krótki film. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą miłość, obecność i zaangażowanie.
Powstanie Wielkopolskie
Wycieczka do Warszawy
Dotarliśmy
do Warszawy. Głównym celem dzisiejszej wycieczki do stolicy jest zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz spotkanie z parlamentarzystami. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy powitani przez panią przewodnik, która oprowadziła nas po budynku Sejmu. Mieliśmy możliwość obejrzeć makietę budynków sejmowych, jak również zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą członkowie poszczególnych klubów oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, że nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu oraz trójpodziału władzy, bowiem bezbłędnie odpowiadali na zadawane im pytania. Następny punkt wycieczki to Stadion Narodowy – trasa piłkarza, zwiedzanie z przewodnikiem m.in.: szatnie piłkarzy, płyta Stadionu Narodowego, sala pomeczowych konferencji, a także ławka rezerwowych. Ostatnie miejsce jakie zobaczyliśmy to Muzeum Powstania Warszawskiego - przedstawia historię dni poprzedzających wybuch Powstania Warszawskiego, a także wszystkie jego fazy. Zwiedzanie muzeum jest doskonałą lekcją historii upamiętniającą walczącą Warszawę, ponadto zastosowane efekty multimedialne pozwoliły nam przenieść się w powstańczą rzeczywistość.
Zapraszamy do fotorelacji
21
Warto pomagać
Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.
"Uzależnienia sprzyjają HIV"
Powiatowy konkurs na infografikę pod hasłem "Uzależnienia sprzyjają HIV" dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu tureckiego został rozstrzygnięty. Laureatką etapu szkolnego została Anna Bukowska otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz PSSE w Turku. Gratulujemy !
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Dziewiątego stycznia Pyrek wraz z innymi funkcjonariuszami odwiedził naszą szkołę. Policjanci przeprowadzili praktyczne zajęcia z ruchu drogowego. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i poruszając się w przestrzeni publicznej.
2
Dzień Babci i Dziadka
Dziesiątego stycznia z ogromną radością powitaliśmy Babcie i Dziadków w naszej szkole. Chcieliśmy, aby poczuli się wyjątkowo ponieważ to dla nich przygotowaliśmy specjalny występ w podziękowaniu za wszelkie wsparcie, ciepło i mądrość. Podczas przedstawienia wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, a uczniowie klasy drugiej wystawili tradycyjne jasełka.
16
Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Pan Czesław Kulig, emerytowany nauczyciel naszej szkoły.
Lekcja biologii
Na lekcji biologii uczniowie klasy VII utrwalając budowę oraz rolę układu oddechowego wykonywali samodzielnie model działania płuca.
Szkolny Konkurs plastyczo-historyczny pod hasłem ,,Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919”
02.01.2024 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs plastyczo-historyczny pod hasłem ,,Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919”, którego celem było upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zdobywanie i popularyzowanie wiedzy historycznej o Powstaniu Wielkopolskim, rozwijanie zainteresowań historycznych oraz kształcenie zdolności plastycznych. Laureaci konkursu to:
I miejsce Franciszek Kiciński
II miejsce Malwina Walczak
III miejsce Kacper Sęk
Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i zdolności plastycznych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
My, Wielkopolanie Pamiętamy!!!
Powstanie wielkopolskie było zbrojnym wystąpieniem polskich mieszkańców Wielkopolski przeciwko państwu niemieckiemu wkrótce po zakończeniu I wojny światowej, toczące się na przełomie lat 1918–1919. Zapisało się w szczególny sposób w historii naszego kraju, gdyż było jednym z niewielu, zwycięskim powstaniem . W tym roku świętujemy 105 rocznice wybuchu powstania.
7
Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową
W dniu 21.22.23 został rozstał rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową. Konkurs miał na celu rozbudzanie kreatywności dzieci oraz kultywowanie tradycji tworzenia własnych ozdób choinkowych. W kategorii 3-4 latki: I miejsce zajęła Oliwia Olejniczak SP Kaczki Średnie, II miejsce - Oliwia Sulej SP Turkowice i Wiktoria Pietrzak SP Żuki. W kategorii 5-6 latki: I miejsce zajęła Wiktoria Sulej SP Turkowice, II miejsce - Nina Pawlak SP Żuki, III miejsce - Marcel Janiak ZSP Słodków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki konkursu pt. „Mamo, Tato co Wy na to?”
Nina Konciak jako laureatka etapu przedszkolnego konkursu pt. „Mamo, Tato co Wy na to?” do etapu powiatowego, otrzymała upominki od Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Turku. Gratulujemy!
Klasowe wigilie
W ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia wiele klas w naszej szkole zdecydowało się na zorganizowanie klasowej wigilii. Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Uczniowie uczą się właściwego zachowania przy stole oraz życzliwości dla kolegów i koleżanek z którymi świętują.
16
Konkurs kolęd i pastorałek
Dnia 21.12.2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie brały udział przedszkolaki i uczniowie klas I-VII. Uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury złożone z nauczycieli. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż 17 uczestników. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością.
18