31 października to Halloween, w kulturze anglosaskiej kojarzący się z przebierankami i świetną zabawą. Tak też spędzaliśmy czas w ostatnie czwartkowe popołudnie. Sala gimnastyczna zaroiła się od strrrrrraaaasznych postaci, które bardzo chętnie brały udział w typowych konkursach tematycznych. Rozstrzygnięto też konkursy: najbardziej pomysłowe maski stworzyli Igor z kl. I, Ola z klasy I i Filip z kl. III. Najciekawsze girlandy wykonali natomiast Paulina z kl. IV, Piotrek z kl. V oraz Oskar z kl. VIII.
Halloween
"Piękna nasza - Polska cała"
W czwartek 25 października w kościele pw. N.N.M.P. w Psarach uczniowie szkół z powiatu tureckiego zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i plastyczne. Konkurs odbył się pod hasłem "Piękna nasza - Polska cała" i poświęcony był tematyce patriotycznej. Konkurs miał na celu promowanie idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz propagowanie kultury katolickiej i patriotycznej. Dużym sukcesem mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły, których prace doceniło konkursowe jury. Magdalena Bukowska (kl.IV) oraz Julia Fornalczyk (kl. IV) wykonały prace plastyczne, za które otrzymały nagrody w swojej kategorii wiekowej. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Serdecznie gratulujemy
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 r. i obchodzony jest w październiku każdego roku. Celem tej inicjatywy ma być zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego.
Do najważniejszych zadań realizowanych podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego należą zwiększanie świadomości społecznej, rozpowszechnianie informacji na temat zdrowia psychicznego oraz walka ze stereotypami. Uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień 11 października, a podczas prezentacji dowiedzieli się jakie są symptomy depresji, jak walczyć z chorobą oraz gdzie udać się po pomoc.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas dla całej społeczności szkolnej. Jest czas na uśmiech, słowa wdzięczności, ale też na moment dobrej zabawy. Tak właśnie było w zeszły piątek w naszej szkole. Apel z okazji dnia nauczyciele był w tym roku nietypowy, ponieważ nauczyciele wykazali się dużym dystansem do siebie i poczuciem humoru wcielając się w rolę uczestników teleturnieju „Familiada”. Apel rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego witając całą społeczność szkolną, następnie dziewczynki z klasy piątej zaśpiewały piosenkę z dedykacją dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie Kamil wcielił się w rolę prowadzącego „Nauczycielska Familiadę” i rozpoczęła się rywalizacja między dwoma drużynami. Zabawa była przednia, gra bardzo wyrównana, a minimalną różnicą punktów wygrał zespół składające się z nauczycieli uczących w klasach starszych. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane podarunki. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor dziękując wszystkim za zaangażowanie i profesjonalizm w pracy, przyznane zostały również nagrody dyrektora. Apel zakończyła piosenka „Przepraszamy za wszystko” w wykonaniu klasy VII.
Dino park
Trzeci października był szczególnym dniem dla uczniów, których fascynują dinozaury. Tego dnia naszą szkołę odwiedził mobilny dino park. Uczniowie mogli poczuć, że są w centrum niezwykłego świata dinozaurów z ich rzeczywistym wyglądem i zapoznać się ze środowiskiem mezozoiku.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
28 września uczniowie klas 1 -3 obchodzili „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W klasie 1 i 2 odbyły się lekcje w czasie których rodzice i dziadkowie czytali fragment książki „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Klasa 3 przebrana za bohaterów książki czytała jej fragmenty dzieciom z oddziału przedszkolnego. Następnie wszystkie klasy udały się na salę gimnastyczną, gdzie wykonały transparent promujący czytanie. Ostatnim etapem projektu były zadania konkursowe: szukanie ukrytych Słodziaków oraz quiz znajomości książki „ Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.
Marzycielska Poczta
Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Nasza szkoła po raz drugi włączyła się do tej szlachetnej akcji. Tym razem nasi uczniowie przygotowali kartki urodzinowe dla Moniki, która, na co dzień zmaga się w wieloma problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają jej normalne życie. Monika porusza się na wózku, jest osobą niesłyszącą, ma też wadę wzroku oraz niedoczynność tarczycy i nieuleczalna autoimmunologiczna choroba tarczycy Hashimoto. Mamy nadzieję, że nasz kartki urodzinowe sprawią, że choć na chwilę na jej twarzy pojawi się uśmiech.
Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu
Dnia 28 września uczniowie klasy VI oraz VII wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Cisewie wzięli udział w wycieczce do Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu. Podczas lekcji muzealnej pt.,,Archeologiczna podróż w czasie" uczniowie dowiedzieli się ciekawostek dotyczących codziennego życia średniowiecznych ludzi. Nie zabrakło również rozrywek. Uczestnicy brali udział w grach i zabawach terenowych tj. przeciąganie liny, walki rycerskie. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Opiekunowie: Joanna Stępniak, Monika Jerzak, Beata Jakubowska
Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Lichenia
Prawie sześć tysięcy młodych ludzi wzięło dziś udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Lichenia. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Wśród uczestników pielgrzymki byli nasi uczniowie z klasy VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie w Licheniu było czasem radości, możliwością spotkania młodych ludzi z całej diecezji oraz wspólnego przeżywania radości wynikającej z wiary.
Sprzątanie świata !!!
Już po raz 25 włączyliśmy się do akcji, tym razem jubileuszowej „Sprzątanie świata – Polska”. W tym roku pod hasłem „Akcja – segregacja, 2x więcej, 2x czyściej!”.
21 września nasze działania rozpoczęła krótka pogadanka połączona z pokazem, przypominające zasady selektywnej segregacji śmieci. Po tym młodsze klasy sprzątały teren szkolny, a starsze obszar wokół szkoły i pobliski las wraz z wychowawczyniami, stosując selektywną zbiórkę.
Pogoda nam dopisała, lecz śmieci, zwłaszcza w lesie niestety też.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Były plakaty wyborcze, wyborcze obietnice, a nawet wyborcza agitacja – słowem kampania wyborcza w pełni. Jeszcze kilka dni temu w naszej szkole można było usłyszeć zapewnienia kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, że to właśnie oni wiedzą najlepiej jak sprawić, żeby szkoła była najlepszym miejscem na ziemi ;) Każdy z sześciorga kandydatów podszedł do sprawy z wielkim zapałem. Stając do wyścigu o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego kandydaci wykazali się kreatywnością i innowacyjnymi pomysłami, które już niedługo będą starali się wcielić w życie. Wybory odbyły się dwudziestego pierwszego września, a ich niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Kamil Mocny z klasy VII, stanowisko zastępcy przypadło Kacprowi Chruścińskiemu z klasy VI. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów podczas reprezentowania swoich kolegów i koleżanek na forum szkoły. Pozostałe cztery kandydatki zdobyły również duże poparcie wśród uczniów i z pewnością aktywnie włączą się w pracę samorządu.
DOWOZY I ODWOZY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
DOWOZY I ODWOZY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
AUTOBUS PRZEWOŹNIKA NR 3 – od 4 września 2018 r.
Dowozy codziennie rano do SP Żuki:
• wyjazd spod UG Turek 7*00
• Turek ul. Wyszyńskiego 7*05
• Obrębizna (sp i g) 7*15
• Szadów Pański (do SP Żuki i g) 7*20
• Laski (sp i g) 7*25
• Żuki (wysiada sp wsiada g) 7*30
ODWOZY:
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK
SP Żuki 12*15
SP Żuki 14*05
SP Żuki 14*55
PIĄTEK
SP Żuki 12*15
SP Żuki 14*00
Szkolny Konkurs Wiedzy o Św. Stanisławie Kostce
Osiemnasty września to dzień, w którym w Kościele katolickim wspominamy św. Stanisława. Jest on jednym z głównych patronów Polski, o czym warto pamiętać w roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Życie św. Stanisława pełne było młodzieńczej pasji i odwagi podążania za tym, co piękne, ale też trudne. Stał się patronem młodzieży oraz naszej ojczyzny. Aby przypomnieć uczniom o tym niezwykłym młodzieńcu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Św. Stanisławie Kostce. W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów klas IV-VIII. Justyna Goślińska odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania i tym samym uzyskała pierwsze miejsce, kolejną lokatę zajął Marcin Bukowski, a miejsce trzecie przypadło Justynie Koperskiej i Gabrieli Wilczewskiej. Serdecznie gratulujemy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Wakacje minęły bardzo szybko i dziś punktualnie o godzinie dziewiątej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor. Na salę, udekorowaną symbolami patriotycznymi i nawiązującymi do patrona szkoły, uroczyście wprowadzono sztandar szkolny, odśpiewany został hymn państwowy, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Zwracając się do całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz poprosiła o upamiętnienie ofiar chwilą ciszy. Następnie przedstawiono nowych nauczycieli oraz podziękowano Pani Hannie Kaszyńskiej, która przeszła na zasłużoną emeryturę, za lata pracy w naszej szkole. Podziękowania skierowane były również do pracowników szkoły odpowiedzialnych za przygotowanie sal lekcyjnych na nowy rok szkolny. Następnie dzieci wraz z wychowawcami udali się do klas.
79 rocznica wybuchu II wojny światowej
Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dyrektorzy gminnych szkół złożyli również kwiaty pod pomnikiem "Nigdy więcej wojny".
Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Koniec roku szkolnego to zawsze czas, którego nie może się doczekać chyba każdy uczeń. Ponad dwa miesiące odpoczynku marzy się każdemu, zwłaszcza po długich miesiącach nauki i walki o jak najlepsze oceny na koniec roku szkolnego. Wczoraj nasi uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Punktualnie o godzinie 9.00 Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych –uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Było uroczyste wręczenie świadectw i nagród dla najlepszych uczniów, wręczenie dyplomów za najlepszą frekwencję, dla najlepszego czytelnika i za wiele innych szkolnych osiągnięć. Wyróżnieni zostali także rodzice, którzy przez cały rok włączali się w życie szkoły. Pani Dyrektor podziękowała również osobom, które stały się przyjaciółmi szkoły, zawsze służąc bezinteresowną pomocą. Następnie, po któtkiej części artystycznej, uczniowie udali się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji. Widzimy się 1 września ;)
Niezapomniana „Noc w bibliotece”
20 czerwca 2018 r. uczniowie klas I – V uczestniczyli w „Nocy w bibliotece” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji „Zalety czytania książek”. Potem zaczęły się zacięte zmagania wszystkich uczestników podczas teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, w trakcie którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące lektur i utworów literackich. Zwycięzcy teleturnieju: Martyna Głogowska i Natalia Jesiołowska otrzymały nagrody. Dużym powodzeniem cieszyły się kalambury. Uczniowie odgadywali hasła związane tytułami książek lub utworów poetyckich. Po kolacji uczniowie oglądali ekranizację powieści Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Film był inspiracją do wykonania prac plastycznych, na których dzieci przedstawiły sceny z filmu. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Beata Jakubowska i p. Barbara Trzmielewska.
Harmonogram dowozów na zakończenie roku szkolnego:
Harmonogram dowozów na zakończenie roku szkolnego:
1. Obrębizna 8*20
2. Szadów Pański 8*30
3. Laski 8*35
4. Do SP Żuki
Odwóz ok. 10.45