• Nadanie szkole sztandaru

Dnia 4 grudnia 2011r. w parafii św. Barbary w Turku na    uroczystej mszy świętej ks. biskup Stanisław Gębicki poświęcił  sztandar Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -  Curie w  Żukach. W skład pocztu wchodzili rodzice naszych uczniów:            p. Mirosław Piekarczyk,  p. Monika Dziamara i p. Andżelika  Wilczewska. We mszy brały udział władze Gminy Turek,            dyrektor szkoły p. Joanna Sobczak, nauczyciele i pracownicy  szkoły, rodzice, uczniowie i  przyjaciele szkoły.

Dnia 9 grudnia 2011r. w szkole w Żukach miała miejsce uroczystość przekazania sztandaru społeczności uczniowskiej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. kanonik Mirosław Frankowski, proboszcz parafii św. Barbary w Turku, Wójt Gminy Turek p. Karol Mikołajczyk, Starosta Powiatu Tureckiego p. Zbigniew Bartosik, Przewodniczący Rady Gminy Turek p. Ireneusz Kolenda, Radni Gminy Turek, dyrektorzy szkół Gminy Turek, sponsorzy i darczyńcy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukach  p. Joanna Sobczak.

Po przywitaniu gości, przybliżeniu historii szkoły i krótkiej biografii patrona szkoły Marii Skłodowskiej – Curie nastąpiło symboliczne przybicie tabliczek pamiątkowych do drzewca oraz wpisy do księgi pamiątkowej. Następnie p. Karol Mikołajczyk – Wójt Gminy Turek przekazał sztandar p. Joanna Sobczak – Dyrektorowi Szkoły, która przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu uczniów, w skład którego wchodzili: Piotr Wieczorek, Martyna Naszkowska i Natalia Goślińska W imieniu wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli ich przedstawiciele złożyli uroczyste ślubowanie.

Część oficjalną zakończyły okolicznościowe przemówienia i życzenia. Uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie plastycznymi i konkursie wiedzowym nt. życia i pracy patrona szkoły wręczono nagrody książkowe.

Cześć artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności taneczne, wykonując krakowiaka, zaprezentowała też grupa przedszkolaków. Uczniowie starszych klas przygotowali inscenizację, w postać Marii Skłodowskiej – Curie wcieliła się jedna z uczennic.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć szkołę, która na ten dzień była odświętnie przybrana. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym dla wszystkich obecnych.