• Orlik

•     Dnia 13 czerwca 2012r.

przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie

miało miejsce uroczyste otwarcie boiska"Orlik"

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W imieniu dyrektor szkoły pani Joanna Sobczak powitała zaproszonych gości. Część oficjalna rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez Wójta Gminy Turek pana Karola Mikołajczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Turek pana Edwarda Kończaka, dyrektor szkoły panią Joannę Sobczak i przestawiciela uczniów naszej szkoły Macieja Nowaka. Obiekt sportowy został poświęcony przez księdza kanonika Mirosława Frankowskiego, proboszcza parafii św. Barbary w Turku.

Przedstawiciele społeczności uczniowiskiej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego złożyli przyżeczenie gry fair play i sprawiedliwego sędziowania. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Turek pan Karol Mikołajczyk i inni obecni goście. Część oficjalna zakończyła się podziękowaniem, jakie złożyła dyrektor szkoły na ręce Wójta Gminy Turek i wszystkich osób zaangażowanych w budowę boiska. Nie zabrakło pierwszych rzutów karnych, które oddali zaproszeni goście. Bramki bronili nasi najlepsi uczniowie w tej dyscyplinie sportowej.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Pierwsze wystąpiły uczennice z klasy V i VI w tańcu "Dzień dobry". Następnie swoje umiejętności sportowe zaprezentowali chłopcy, których wspierały i dopingowały cheerleaderki, prezentując układ taneczno - gimnastyczny z pomponami. Natalia Ptak i Bartosz Dziamara wzruszyli wszystkich śpiewając piosenkę "Sportowe marzenia". Część artystyczną zakończył dowcipny pokaz strojów sportowych, który zyskał gromki aplauz publiczności.

Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali hymn kibica, w czasie którego wprowadzona była przez uczniów flaga państwowa. Po uroczystości odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości i uczniów.