Nie tylko w Rio - karnawałowe szaleństwa w przedszkolu
- 36
Małe Żuczki na zabawie karnawałowej 🥳🥳🥳
- 9
Bal karnawałowy w klasie drugiej
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dziś nie możemy doświadczać zabaw w większym gronie, więc uczniowie klasy II wraz z wychowawcą zorganizowali balik klasowy. Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny,, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w różnych konkursach za, które otrzymały drobne upominki. Nie zabrakło również pysznych słodkich przekąsek zakupionych przez rodziców. Piękne stroje i zabawy uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach. Zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a to było głównym celem tego baliku. Kolejny już za rok!!!
14
Niezapomniany zryw. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku, było jedyną tak dużą, udaną insurekcją w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski. My jako WIELKOPOLANIE musimy pamiętać o naszej historii. Dnia 29.01.2021r został rozstrzygnięty I Szkolny Konkurs plastyczno-historyczny na plakat,pocztówkę ,, Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
LAUREACI KONKURSU :
I MIEJSCE-PAULINA BUKOWSKA
II MIEJSCE- MAGDALENA BUKOWSKA
III MIEJSCE- ADRIANNA PTAK, JULITA DZIAMARA
WYRÓŻNIENIE- FILIP JASNOWSKI
Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wygranym .
2
Zbiórka karmy
Zakończyliśmy szkolną akcję zbiórki karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Turku 😊Wszystkim zaangażowanym w tę akcję, serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce👻🐾 To dzięki Wam, potrzebującym zwierzętom ze schroniska będzie łatwiej przetrwać zimowy czas🐕🐕🦺
1
Zimowe zabawy na śniegu
"Zima lubi dzieci najbardziej na świecie.." Zimowe zabawy na śniegu uczniów klas I - III oraz radość z powrotu do szkoły.
„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”
Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w roku szkolnym 2020/2021 przystąpili do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych
AUTOR I ORGANIZATOR PROJEKTU:Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie.
Honorowy patronat: portal Niezbędnik Nauczyciela
Partner w czytaniu: Wydawnictwo MAC Edukacja
CZAS TRWANIA PROJEKTU:
od 23 września 2020 roku do 21 czerwca 2021 roku
CELE PROJEKTU:
- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- rozwijanie aktywności czytelniczej,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
- wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski
i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.Projekt składa się z trzech modułów:
I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
W styczniu klasy zrealizowały I moduł - MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW.
W ramach tego modułu dzieci wykonały następujące zadania:
- Pracując w grupach stworzyły klasową chmurkę i jesienne drzewo, które umieściły w kąciku czytelniczym
- Wybrały jedną z zaproponowanych lektur, którą czytały wspólnie z nauczycielem
- Wypełniły „Lekturniki”, w których pokolorowały okładkę, podpisały się i uzupełniły strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą.
- Wysłuchały opowiadania "Mała chmurka w krainie drzew"- i wykonały ekologiczne zadania dotyczące znaczenia lasów dla zwierząt. Dowiedziały się również jak powstaje papier, co można wykonać z drewna. Każda klasa w ramach akcji „Sadzimy drzewa” posadziła na terenie szkoły swoje drzewko. Uczniowie wykonali pracę plastyczną „Wyturlaj magiczne drzewo” oraz nauczyły się piosenki „Ekologiczne reggae”.
Za zrealizowanie I modułu każda klasa otrzymała CERTYFIKAT. Nad całością czuwały wychowawczynie: Teresa Królikowska i Aleksandra Karbowska. Pomocą służyła Pani Monika Jerzak.
5
Rekrutacja
LAUREACI KONKURSÓW PROFILAKTYCZNYCH
Gratulacje dla:
- Adrianny Ptak, uczennicy klasy 6 , laureatki etapu szkolnego konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, którego przedmiotem było napisanie profilaktycznego apelu do rówieśników.
- Krzysztofa Kozaka, ucznia klasy 8, laureata etapu szkolnego konkursu „Nie daj szansy AIDS” , który polegał na samodzielnym wykonaniu prezentacji multimedialnej pod tytułem „Uzależnienia sprzyjają HIV” . Otrzymał wyróżnienie na etapie powiatowym.
Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 - aplikacja edukacyjna
Nasza szkoła w dniu dzisiejszym włączyła się do akcji WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY
Uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej uczestniczyli w pokazie internetowym który miał na celu pokazać nasze wspólne dziedzictwo narodowe .
Cztery miesiące trwały prace nad ambitnym planem uczczenia Wielkopolan, którzy uczestniczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Projekt sfinansowany z budżetu Wojewody Wielkopolskiego w ramach konkursu z Programu Wieloletniego Niepodległa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miał na celu stworzenie aplikacji internetowej, opierającej się o multimedialną mapę lokalizacji wydarzeń, będących polem działań wojsk wielkopolskich w walkach polsko-bolszewickich 1919-1920, z podziałem na poszczególne epizody i główne postacie wpisane w ciąg chronologii. W jej ramach powstały scenariusze gotowych lekcji, które pomogą zachować pamięć i dziedzictwo obrońców młodej polskiej niepodległości, którzy nierzadko są członkami naszych, poznańskich i wielkopolskich rodzin.
Projekt jest wspierany przez wybitnych partnerów merytorycznych. Konsultacją merytoryczną i udostępnieniem zbiorów zajęli się bowiem specjaliści z Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego oraz Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. To z ich udziałem i dzięki ich wiedzy odnaleziono nigdy niepublikowane wcześniej oryginały tekstu pisanego oraz archiwalne zdjęcia z tego okresu. Za realizację technologiczną, digitalizację i warstwę medialną odpowiada Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Wszystkich bardzo zainteresowały historyczne informacje dotyczące naszego województwa .
Dziękujemy ,że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie
Małe Żuczki dla Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka według uczniów i przedszkolaków
Wszystkim Baciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i optymizmu.
Radosne Żuczki dla Babci i Dziadka
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W TURKU DODATKOWE DYŻURY SPECJALISTÓW W OKRESIE FERII ZIMOWYCH
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie! W związku z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych uruchamiamy dodatkowe dyżury telefoniczne specjalistów w okresie od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r. Do kontaktu zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli potrzebujących wsparcia.
Telefony kontaktowe: 667-358-783, 695-490-748
Przypominamy także, że Poradnia funkcjonuje w trybie stacjonarnym według aktualnie obowiązujących wewnętrznych procedur w stanie pandemii COVID-19 (do zapoznania się w zakładce: nowe procedury związane z wizytą w naszej poradni).
Ponadto informujemy, że od 1 stycznia 2021 roku z pomocy psychologiczno-pedagogicznej można skorzystać w ramach Poradni on-line Zawsze jest jakieś wyjście, która uruchomiona została przez ministerstwo w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii COVID-19. Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię, gdzie dyżurują specjaliści.
Bezpłatna infolinia: 800-080-222
https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl/
Dyżury psychologów i pedagogów dostępne sa na stronie poradni
z poważaniem
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku
Barbara Piąstka-Dopieralska
Rozśpiewane życzenia od uczniów naszej szkoły
Jasełka 2020
Dwa tysiące lat temu w gwieździstą noc na świat przyszedł Mesjasz. Przyszedł, aby dać nam wiarę, nadzieję i miłość. Radosne Żuczki podjęły się niełatwego zadania, postanowiły przybliżyć nam historię narodzin Jezusa. Było sianko, stajenka, gwiazdy, ognisko pasterzy, dary... Pośród tego wszystkiego najcudowniejsi aktorzy - dzieci. Ze swoją spontanicznością i autentycznością uczyniły te Jasełka niezapomnianymi. Był więc zaspany anioł, zniecierpliwiony Józef i zajęty siankiem pastuszek, ale przede wszystkim duma przedszkolaków, że pierwszy raz wystawiają Jasełka.
„Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”
Nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. To hołd dla ofiar, a jednocześnie wyraz pamięci o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się dokładnie 39 lat temu. W niedzielę, 13 grudnia o godz. 19:30 w domach naszych uczniów zapłonęło światło co było kolejnym dowodem ich patriotyzmu.
11
„Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”
Minister Edukacji i Nauki zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Trzynastego grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i miejsc użyteczności publicznej zapłoną symboliczne świece. To hołd dla ofiar wydarzeń sprzed 39 lat.
Klasa V poznaje architekturę starożytnego Rzymu
Klasa V na lekcji historii odwiedziła starożytny Rzym. Uczniowie poznali architekturę Rzymu. Zdobytą wiedzę zaprezentowali podczas pracy grupowej z wykorzystaniem klocków. Taka forma nauki, czyli przez konstruowanie rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania.
14
Mikołajki w klasie V
Ósmego grudnia w klasie V obchodziliśmy przemiły dzień - Mikołajki . Każdy kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Św. Mikołaja. Od rana zrobiło się bardzo wesoło i wszyscy czekali na prezenty od „ świętego”. Można było dostrzec przemykającego renifera, a Święty Mikołaj pozostawił w sali ślady swojej obecności w postaci drobnych upominków dla Ani, Filipa, Kuby, Filipa, Stasia i Wojtka. Pozdrawiamy Świętego i zapraszamy za rok…