• "Nasza flaga"

• Troje uczniów z naszej szkoły brało udział w konkursie "Nasza Flaga". Otrzymali dyplomy za zaangażowanie i kreatywność. Gratulujemy.

• Konkurs „Zaprojektuj obwolutę ulubionej książki”

• 22 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu bibliotecznego  „Zaprojektuj obwolutę ulubionej książki”  dla uczniów klas I-VIII.

I miejsce  zajęła  Sandra  Mozio z kl. 8

II miejsce – Anna Głogowska z kl. 6

III miejsce – Natalia Wykrętowicz z kl. 2

Wyróżnienie dla Filipa Jasnowskiego z kl. 6

Uczestnicy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i dużym wyczuciem estetycznym. Prace w nowym roku szkolnym będą promowały poszczególne książki.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom!!!

• W policyjnym radiowozie

• 15 czerwca odwiedziła przedszkolaków policjantka, pani Marzena. Przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze, chodniku i nad wodą.

• Quiz biblijny

• Ostatnie lekcje przed zakończeniem roku szkolnego to dobry moment na powtórzenie wiadomości. Klasa VII przypomniała sobie wiedzę biblijną za pomocą quizu biblijnego. Uczniowie poczuli się jak uczestnicy teleturnieju 1 z 10. Każdy z uczestników zabawy otrzymał upominek, a niepokonana okazała się Maja. Serdecznie gratulujemy :)

• Jestem asertywny

• W dniu 15 czerwca 2022roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w CKP w Kaczkach Średnich pt. „Jestem asertywny”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności mówienie „NIE”, kształtowanie umiejętności postępowania zgodnie z własnymi zasadami, wartościami i swoim światopoglądem oraz uświadomienie wagi proszenia o pomoc w sytuacjach, z którymi sobie nie radzimy Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Jankowski – klasa VI, Magdalena Bukowska i Maja Bartosik – klasa VII oraz Oliwia Stefaniak – klasa VIII. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli I miejsce

• Radosne Żuczki w cyfrowym świecie

• "Radosne Żuczki w cyfrowym świecie" to zajęcia w których uczestniczyły najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022. Kurs uwzględniał wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zajęcia były innowacyjne, a ich celem było rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej oraz rozsądne korzystanie z nowoczesnych technologii. Zaproponowane aktywności w ramach innowacji „Radosne Żuczki w cyfrowym świecie” pozytywnie wpłynęły na wszechstronny rozwój dzieci, a zdobyte podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez dzieci w nowym roku szkolnym.

• Wycieczka na Jurę Krakowsko - Częstochowską

• #PoznajPolskę w dniach od 8 do 10 czerwca uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie wzięli udział w 3 – dniowej wycieczce na Jurę Krakowsko – Częstochowską W pierwszym dniu zwiedzili Tyniec – Opactwo Benedyktynów i Kraków. W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. W ostatnim dniu zobaczyli jeden z najpopularniejszych zamków na szlaku Orlich Gniazd – Zamek w Ogrodzieńcu, który powstał za czasów Kazimierza Wielkiego i jest najwyższym wzniesieniem Jury Krakowsko – Częstochowskiej

• Bezpieczne wakacje

• "Bezpieczne wakacje" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji klas 1 - 3 i przedszkola. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze oraz bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych podczas wakacji. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ostrzeżeń policjantów, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Specjalnym gościem spotkania była maskotka policjanta Pyrka.

• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „Asy Matematyczne”

• 30 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II – VIII „Asy Matematyczne”. Wzięli w nim udział uczniowie z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Turek. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej,  rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych oraz twórczego myślenia.  Najlepsi matematycy  -  każdą klasę reprezentowała jedna osoba z klas II - VIII– reprezentanci szkół, przez 60 minut  rozwiązywali zestaw  zadań. Po ciężkiej pracy czekał na nich słodki poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Fornalczyk (klasa II),  Maciej Słodziński (klasa III), Kacper Mozio  (klasa IV),  Dominik Bilski (klasa V),  Jakub Tomczyk  (klasa VI),  Julita Dziamara (klasa VII) i Jakub Kujawa   (klasa VIII).

Po sprawdzeniu i podliczeniu punktacji ogłoszono wyniki.

II miejsce w kategorii klas szóstych  zajął Jakub

III miejsca w kategorii klas trzecich –  Maciej oraz w kategorii klas czwartych - Kacper .

Gratulujemy chłopcom osiągniętych wyników i dziękujemy pozostałym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy piątej uczestniczyli w kółku informatycznym w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Celem projektu było podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, a także aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.