,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zorganizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Inicjatywa nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie klas IV-VIII dołączyli do akcji, odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historie. Rozmawiali na temat lokalnych bohaterów, m.in.: o młodzieży turkowskiej, która walczyła w obronie Niepodległości. Dzieci przygotowały również gazetkę ścienną na korytarzu szkoły. Do akcji włączyli się również młodsi uczniowie. Wychowawcy klas I-III rozmawiali z dziećmi o polskiej tradycji świąt zadusznych, przygotowali prace plastyczne, oglądali filmy tematyczne. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie są tak zaangażowani w pielęgnowanie pamięci o historii naszego kraju i regionu.
Szkoła pamięta
- 6
Potworne dynie wykonane przez klasę drugą na lekcji techniki🎃🎃🎃
- 3
Pumpkin Party
Wczorajsze popołudnie odbyło się pod hasłem Pumpkin Party
Szkołę nawiedziły małe i większe straszydełka, które brały udział w tematycznych zabawach i konkursach, za które były slodkie nagrody
Niestety dyskotekę przerwała awaria prądu, ale udało się przeprowadzić prawie wszystkie konkursy. Główną nagrodę zdobył Inspektor Gadżet... A w zasadzie Gracjan z kl. 2
24
Zbiórka dla schroniska i Dzień kundelka
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wie o tym każde dziecko. Wczoraj z okazji Dnia Kundelka dzieci z naszego przedszkola wykonały przepiękne prace plastyczne z psim motywem. Dziś Radosne Żuczki oraz klasa druga i trzecia w imieniu całej szkoły zawiozły do schroniska karmę, którą zbieraliśmy przez cały październik. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda schronisko i praca osób, które zajmują się zwierzętami. Mamy nadzieję, że wizyta uwrażliwi dzieci na los zwierząt i uświadomi, że zwierzęta domowe to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność. A może po naszej wizycie któryś z piesków znajdzie swój nowy dom?
29
Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet.
Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi).
Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat – dlatego Panie będące w tej grupie wiekowej powinny robić mammografię co dwa lata! Mammografia jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Trwa zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest program profilaktyczny (czyli Panie w wieku 50 – 69 lat) nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia. Aby wykonać mammografię w ramach programu, wystarczy zgłosić się do jednej z placówek, które realizują program.
Przedszkolaki po raz kolejny w muzycznym świecie 🎼🎹🥁
Konkurs
Pumpkin party
Jesienne zwierzaki cudaki🍂🍁🍂
- 7
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Podczas akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" uczniowie zebrali 462 kg elektrośmieci. Jesteśmy dumni, że tak wielu uczniów włączyło się do akcji, co świadczy o ich świadomości ekologicznej i trosce o naszą planetę.
Lekcja historii trochę inaczej….
Pismo klinowe to jedna z najstarszych na świecie odmian pisma, powstała na Bliskim Wschodzie. Pismo składa się ze znaków przedstawiających kombinację małych klinów wyciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny.
Klasa V na lekcji historii zapoznała się z tajnikami pisma z czasów antycznych, obejrzeli ciekawą projekcję filmową, poznali charakterystyczne cechy pisma klinowego. Uczniowie samodzielnie przygotowali masę solną i za pomocą drewnianych patyczków odtwarzali pismo klinowe. Z masy solnej uformowali tabliczkę, a na niej zapisali swoje imię – oczywiście za pomocą pisma klinowego. Nauka przez zabawę wypadła rewelacyjnie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie, którzy aktywnie brali udział w tej lekcji, zapamiętają ją na długo.
15
Dzień Poczty Polskiej📨✉️📬
- 28
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to czas, w którym możemy okazać wdzięczność nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Dzisiejszy apel odbył się na wesoło, uczniowie wcielili się w role nauczycieli i rozbawili wszystkich do łez. Takie dni jak ten, przypominają nam, że „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” (J.Korczak) i tego sobie życzymy, aby w każdym dziecku dostrzec potencjał.
17
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne. Dziś szczęśliwa trzynastka ślubowała być dobrymi uczniami i obywatelami. Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby lata spędzone w naszej szkole były piękne i wspominane z sentymentem przez całe życie.
25
Pamiątki rodzinne
Uczniowie klas IV na lekcji historii zaprezentowali swoje pamiątki rodzinne i związaną z nimi historię. Pojawiły się różne ciekawe przedmioty, bo w każdym z nich ukryta jest "jakaś" mała rodzinna historia. Pamiątki te uświadomiły dzieciom, że historia jest blisko nas i dotykamy jej na co dzień, a także tworzymy ją sami.
Jesienne zabawy
Małe Żuczki nie próżnują i wykorzystują złotą jesień na 100%. Piękna pogoda sprzyja zabawom wśród złotych liści. A liście sprzyjają kreatywności podczas zajęć plastycznych. Jak zawsze było wiele radości i beztroskiej zabawy, a rączki przedszkolaków pokochały pędzel i farb.
44
Spotkanie z Muzyką❤️
- 69
Zbiórka karmy dla schroniska
Żywa lekcja historii w klasie V😁🧐🤩⌛⏳📖📚
Egipt, faraon, mumifikacja....
20